Олимпийска шампионка по ски бягане стана националка по биатлон

Олимпийската шампионка по ски бягане Стина Нилсон се присъедини към шведския национален отбор за януарските етапи на Купата на Международния съюз по биатлон (ИБУ), съобщиха от шведската федерация по биатлон. На контролно състезание в Йостерсунд наскоро 27-годишната Нилсон завърши трета в спринта.

Първият етап за Купата на ИБУ ще се проведе от 14 до 17 януари в Арбер (Германия), а вторият е в същия зимен център от 18 до 23 януари.

Нилсон стана олимпийска шампионка в Пьончан 2018 в индивидуалния спринт класически стил. Тя е и двукратна сребърна и бронзова медалистка от зимни игри, двукратна световна шампионка и е спечелила общо пет сребърни медали на световни шампионати по ски бягане. През март тази година Нилсон реши да премине в биатлона.