Екхоф продължи с победния си ход в СК по биатлон

Тирил Екхоф (Норвегия) записа своята трета поредна и общо шеста победа от началото на сезона в Световната купа по биатлон след като триумфира в спринта на 7.5 километра в Оберхоф (Германия).Норвежката допусна една грешка при стрелбата си от положение прав, но с много силно ски бягане успя да изпревари с цели 9.3 секунди Доротея Вирер (Италия), която свали и десетте си мишени. Трета в днешното състезание с изоставане от 12.6 секунди спрямо Екхоф завърши Лиза Тереза Хаузер (Австрия), която също свали всичките си мишени. За нея това е трето поредно качване на последното място на подиума, след като през миналата седмица отново в Оберхоф тя остана трета в спринта и преследването на 10 км.Днешният старт отново премина без българско участие, тъй като целият ни национален отбор все още е под карантина, след като през миналата седмица цели шест члена дадоха положителни проби за COVID-19.С днешният си успех, Екхоф се доближи на само 17 точки от водачката Марте Олсбу Рьозеланд (Норвегия) в генералното класиране, след като Рьозеланд остана осма днес с две грешки и изоставане от 40.4 секунди спрямо победителката. Трета в битката за големия кристален глобус с изоставане от 41 пункта спрямо Рьозеланд е Хана Йоберг (Швеция), която днес завърши седма с един пропуск при първата си стрелба. В битката за малкия глобус в дисциплината спринт след шест от общо десет старта водач е Екхоф, която взе червения стартов номер от Рьозелнд и води с 6 точки, а третата отново е Хана Йоберг, която има пасив от 8 пункта спрямо Екхоф.Програмата на Световната купа по биатлон при дамите продължава в събота с щафетата на 4х6 километра, която започва в 15:45 часа българско време. След това в неделя ще се проведе вторият за сезона масов старт на 12.5 км, който започва в 16:00 часа.