ТРИУМФ ЗА ЦСКА! „Червените“ на финал за Купата след 2:1 над Лудогорец

ЦСКА-София се класира за втора поредна година на финал в турнира за купата на България. Това стана факт след като червените спечелиха с 2:1 гостуването си на Лудогорец в Разград и с общ резултат 3:2 заслужено ще се борят за трофея срещу Арда.

Футболистите на Любослав Пенев изиграха изключително силна първа част, в която дръпнаха с два гола след точни изстрели на Енрике Рафаел (3) и Георги Йомов (36). След почивката домакините се активизираха, но вкараха само едно попадение, дело на Елвис Ману в 72-ата минута. Малко преди това пък Кирил Десподов първо изпусна сам срещу вратаря, а след това нацели гредата след шут от фаул.

В края на двубоя нервите взеха връх и реферът Георги Кабаков вдигна три червени картона.  Той изгони Алекс Сантана заради груб фаул срещу Митко Митков. Любослав Пенев започна разправия с бразилеца, което му коства втори жълт картон, а същото стори и Иван Турицов, заради което и той потегли преждевременно към съблекалните.