ОТБОРЪТ НА МИТКО БОЖАНОВ С ДВЕ БАЛКАНСКИ ТИТЛИ, СРЕБРО И БРОНЗ В КИОКУШИН КАРАТЕ

На 3.12.2022 г. „Арена Горна Малина“ събра участници от 12 държави в Открито първенство по киокушин карате. Това бяха: Азербайджан, Казахстан, Турция, Великобритания, Израел, Швейцария, Германия, Австрия, Румъния, Сърбия, Гърция и България.

В състезанието участие взеха над 500 киокушин бойци от всички възрастови групи.

Школа със старши треньор Митко Божанов се представи с 5 млади състезатели.

Ния Калушкова и Зарина Иванова заслужиха титлата „Балкански шампион“ Освен златни медали и грамота двете състезателки получиха за класирането на първото място и шампионска купа.

На второ място се класира Веселина Кунова, която отстъпи с малко на последната си съперничка. Тя победи убедително други 2 състезателки за да стигне до финала.

С бронзово отличие се завърна Емануела Кунова.

В много оспорвана и изключително равностойна среща участва и Божидар Ганев, който остана на 5 място в една от най-многобройните категории.

Подготовката продължава за състезанията, които предстоят през новата година по три от най-трудните контактни бойни спортове: Киокушин карате, Кикбокс и Муай тай, в които по традиция отборът има сериозните успехи.