Стилияна Николова спечели титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку

Стилияна Николова спечели титлата, а Ева Брезалиева взе бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Николова игра много силно на бухалки и на днес, както и вчера на обръч. Само в композицията си с топка възпитаничката на Валентина Иванова допусна неточности. Така българката събра 133.800 точки (35.650    на обръч, 31.050 на топка, 33.650 на бухалки, 33.450 на лента). Това е втора титла в многобоя на Световна купа за Николова след златото на родна земя в началото на април.

Брезалиева зае третата позиция със 126.300 точки (33.900, 31.800, 30.550, 30.050). Това е първо отличие от многобой за Брезалиева на състезание от Световните купи.

Двете българки се класираха за финалите и на четирите уреда, като Николова влиза на финалите на обръч, бухалки и лента с първи по сила оценки.