Абсурден графит на Васил Левски възмути мрежата, оказа се, че роми са нарисували неприлични жестове върху оригиналното изображение

Безумен графит на Васил Левски възмути интернет потребителите, след като негови снимки се появиха онлайн. Оказва се обаче, че гаврата с лика на Апостола на свободата е започнала по-рано.

Изображението се намира в Ротари парк в Пловдив. Според очевидци, там преди е имало много хубав графит на Левски, който обаче е бил атакуван от група роми. Върху ликът на Апостола са нарисувани неприлични изображения, което накарало общината да замаже пораженията.

Съвестни граждани обаче решили да дорисуват лицето на Левски. Така се стигнало и до появата на абсурдния графит.

„Някой на своя воля е нарисувал този човек. Не мога да кажа дали това е образът на Апостола. Администрацията на район „Тракия“ не е давала разрешение за конкретния графит, нито е плащала за него“, категоричен бе кметът на район „Тракия“ Георги Гатев относно абсурдния лик на Васил Левски, пред Plovdiv24.bg.

По думите му, на 18 юли, когато е и рождението на Васил Левски, жителите на района са му сигнализирали за нарисувани неприлични жестове върху образите на славните българи. Около седмица по-късно служители от ОП „Чистота“ са премахнали надрасканото, като са боядисали стената с 1/3 боя, а другата част е оставена в оригинал, за да бъде реставрирана.

Междувременно нетърпеливи граждани на своя глава решават да дорисуват лика и така се получава конкретната картина.

Гатев отказва да коментира дали образа прилича на Левски, но сподели, че по-добре така, отколкото на лицата на тези велики хора да има изрисувани неприлични жестове.

Той допълни, че тази сряда се очаква екипът му да се срещне с творец от друг град, който да представи портфолио и след събеседване да се прецени дали той може да нарисува по подобаващ начин образите на Ботев и Левски.

Средствата за конкретните творби ще бъдат дадени от районната администрация и рисунките ще бъдат с тяхното одобрение.

Кметът допълни, че в парка има още едно пано, което също ще бъде изрисувано от избрания творец в бъдеще.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор: Труд онлайн

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *