Росица Петрова Храната като „майка“, тялото като „дете“

Днес, 30 август, излиза от печат задълбоченият труд „Храната като „майка“, тялото като „дете“, дело на Росица Петрова. Книгата съдържа ценни психоаналитични хипотези за храненето и хранителните разстройства и е предназначена за специалисти от областта на психотерапията, но и за читатели с интерес към тайнствената вселена на човешката психика.

Храната като „майка“, тялото като „дете“ (художник на корицата: Иво Рафаилов, 456 стр., цена: 30 лв.) ни запознава – от гледна точка на психоанализата и нейните най-изтъкнати радетели – с представите ни за храната и тялото, за храненето и мястото му в структурите на психиката. С отношенията, които сме имали в детството с храната като такава и с психичната храна, получавани от майката, от нашите хранещи фигури. С травмите, нанесени ни от тях и от обстоятелствата в живота ни. С основните хранителни разстройства, техните причини и отражението им върху вътрешния ни свят. С много примери от практиката си на психотерапевт, на които прави подробен анализ, Петрова ни подтиква да се вгледаме в себе си, в миналото и настоящето си, и да осмислим собствената си психична история.

Росица Петрова (р. 1959 г.) е магистър по социология, магистър по клинична социална работа, специализирала е психодинамична психотерапия в България и дълбинна психотерапия в САЩ, има богат, близо 25-годишен клиничен, експертен и преподавателски опит. Член е на Българската асоциация по психотерапия и на Американската асоциация по музика и образност. Има разработки и публикации по базисни терапевтични умения, терапевтични практики, дълбинна психотерапия и др.

„Мисля, че тази книга би била полезна на всеки, който е неуверен, объркан или недоволен по отношение на връзката си с храната, на връзката си с тялото, на това как храненето му се вписва в общата му връзка с тялото.“ – Росица Петрова

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *