Отоплителният сезон започна и в много жилищни райони нивото на влажност пада. Това води до безпокойство, стрес, умора – дори имунитетът намалява. За да се справите с този проблем, можете да окачите влажни кърпи на радиаторите или редовно да правите мокро почистване, но е по-добре да си вземете овлажнител за въздух.
Има няколко вида овлажнители: парни, традиционни и ултразвукови. Първият вид загряват течността и освобождава топла пара. Консумира много ток и пречистена вода, освен това е шумен. Традиционните са малко по-лоши, но не са толкова взискателни към качеството на водата и също са икономични. Ултразвукът разбива водата на капчици и я освобождава под формата на студена мъгла. Този принцип на овлажняване се счита за енергоспестяващ и най-ефективен.
Не е достатъчно обаче само да си купите овлажнител за въздух. Той трябва да бъде монтиран правилно – в средата на стаята и за предпочитане не на пода. Освен това, независимо от вида на устройството, по-добре е да използвате филтрирана вода, особено ако в семейството има алергии и астматици. Това ще помогне да се избегнат не само здравословни проблеми, но и бяло покритие върху мебелите.
Всеки момент е важен! Последвайте ни в Google News Showcase и Instagram, за да сте в крак с темите на деня