Има ли магия за вярващите в съдбата? Велика дата е 8 януари за алпийските ни ски!
Най-добрият български скиор-алпиец Алберт Попов постигна великолепен успех! Той записа най-значимото класиране в кариерата си, като спечели нощния слалом в Мадона ди Кампильо (Италия). По този начин Попов се превърна във втория българин след Петър Попангелов с победа в стартовете от Световната купа, предаде Спортал.
При това – пак на 8 януари!
„Кая за тебе“, извика Попов след финала като поздрав за малката си дъщеря. „Доста време чаках тази победа. Обичам трасето тук, благодаря за това, че ме подкрепяхте. Исках да бъда в топ форма през януари. Поздравявам дъщеря си, благодаря за всичко“, каза Попов след края на сезона.
Алберт Попов се класира 8 в първия манш. Той завърши с време от 53.04 сек, на +1.08 от лидера Атле Ли Макграт от Норвегия.
Във втория манш той се спусна великолепно и успя да спечели първата си победа в кариерата. Втори се класира Лоик Меяр (Швейцария), а трети Самуел Колега (Хърватия), допълва rnews.bg.