Аталанта – Байер Леверкузен е финалът в Лига Европа

Аталанта победи Олимпик (Марсилия) с 3:0 в реванша и след 1:1 в първата среща ще играе на финала на Лига Европа срещу Байер (Леверкузен). Спорът за трофея е на 22 май в Дъблин.

В осмата минута Шарл Де Кетеларе не успя да открие резултата за домакините в италиано-френския полуфинал. В първите 15 минути и Олимпик (Марсилия) имаше шанс да се разпише, но шут на Ндиайе бе неточен. Джанлука Скамака уцели напречната греда на вратата на гостите от Франция в 24-ата минута. Аталанта поведе с гол на Адемола Луукман в 30-ата минута. В първата минута след почивката домакините вкараха втори гол. Матео Руджери се разписа за 2:0 и окончателно уби интригата в двубоя. В 95-ата минута Ел Туре Билал оформи крайния резултат с попадението си.

Автор: Христина Колева