Холанд разби Уулвс с 4 гола при разгром, Сити още е втори след Арсенал

Манчестър Сити победи Уулвърхемптън с 5:1 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Ерлинг Холанд вкара 4 от головете.  Домакините на стадион „Етихад“ в Манчестър откриха резултата в 12-ата минута с гол на норвежеца от дузпа след нарушение на Райън Аит-Нури срещу Йоско Гвардиол. Той засече с глава и центриране в наказателното поле на Родри за 2:0 Нападателят изработи нова дузпа и оформи своя хеттрик в добавеното време на първото полувреме.

След почивката вратарят на Сити Едерсон боксира, а Хи-Чан Хуан отбеляза за 1:3. В ответната атака обаче Ерлинг Холанд стреля в далечния ъгъл за 4:1. Резервата Хулиан Алварес също записа името си сред голмайсторите и оформи крайния резултат.

Манчестър Сити е втори в класирането с актив от 82 точки, но с мач по-малко от лидера Арсенал, който има с точка повече. „Вълците“ са на 11-о място с 46 пункта.

Автор: Христина Колева